Od zwyczajnych drukarek papierowych do złożonych urządzeń 3D

Wynalazki w dziedzinie technologii wciąż nas zachwycają. Specjaliści wciąż pracują nad nowymi rozwiązaniami ułatwiającymi życie. Inżynierzy bezustannie polepszają istniejące już wynalazki, tak by były jeszcze bardziej przystępne oraz funkcjonalne. Przykładem takowego urządzenia jest drukarka.

drukarka 3d, druk 3d, model

Autor: Damir Kovacec
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsze urządzenia były pokaźnych rozmiarów, były głośne i stanowiły wyposażenie wyłącznie dużych firm. Dzisiaj drukarka to urządzenie które może zakupić każdy zwykły obywatel. Dzisiejsze sprzęty zajmują mało przestrzeni i mają dobrą jakość wydruku. () Popularne domowe urządzenia drukujące przeobraziły się w urządzenia wielofunkcyjne, dzięki którym można nie tylko wydrukować obraz, ale również zrobić kopię. Od czasu kiedy na rynku zaczęły pojawiać się pierwsze drukarki upłynęło już sporo czasu. Dzisiaj mamy na sklepowych półkach drukarki 3D. Drukarka 3D do metalu to najbardziej nowoczesny wynalazek tego typu. Premierowe drukarki 3D do metalu zaczęły pojawiać się parę lat temu i nie były wtedy powszechnie dostępne. Dzisiaj, każdy zamożny człowiek może kupić domowej drukarki 3D do metalu- dostępne są tutaj. Pierwszą rzeczą wydrukowaną dzięki temu nowoczesnemu urządzeniu była broń, z której można było strzelić kilka razy.

wydruk 3d, druk 3d
Technologia 3D to jedna z najbardziej rozwiniętych technologii. Jest wykorzystywana np. w przemyśle automotive, lotniczym, czy elektronice. Warte zaznaczenia jest użycie metody 3D w medycynie do produkcji na przykład implantów medycznych. Drukowanie 3D odznacza się się dużą skrupulatnością oddania kształtów, prędkością wytwarzania modeli 3D, a także odpornością termiczną. Drukowane elementy posiadają duże parametry wytrzymałościowe.

Aktualnie zaawansowane drukarki 3D podbijają rynek przemysłu, jednakże to jedynie kwestia czasu kiedy będą ogólnodostępne. Inżynierzy będą zapewne zmierzać do zoptymalizowania wymiarów oraz funkcji w celu przystosowania ich do warunków domowych. Potrzeba jedynie kilku, albo kilkunastu lat, a drukarka drukarki plujki 3D do metalu trafi do naszych domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*