Czym jest telebim i jaki jest mechanizm działania? Skąd taka popularność telebimu? Te i inne pytania postaramy się wyjaśnić w poniższym wpisie

Środki masowego przekazu są obecnie bardzo nowoczesne, w przyszłości będą jeszcze w wyższym stopniu zaawansowane, ale już teraz musimy konstruować najbardziej innowacyjne rozwiązania. W ciągu kilku minionych lat zauważyć można znaczny rozwój nauki, przede wszystkim jeśli chodzi o transmisję wideo. z pewnością znakomitym przykładem w tym aspekcie są telebimy.

Czym ściśle mówiąc jest telebim? Jest to po prostu ekran, jaki ma obszerne rozmiary – duża reklama. Matryca takiego ekranu kompletnie jest skonstruowana ze specjalistycznych diod typu LED. To powoduje, że ekran jest barwny, a poszczególne wyświetlane szczegóły są niezwykle dobrze dostrzegalne. Bezsprzecznie za cechę specyficzną telebimów powinniśmy uznać ich funkcjonalność. Nieważne bowiem, w jakich wymogach będą użytkowane, obraz filmowy i tak będzie niezwykle żywy.

Billboard

Autor: Iain Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

A co więcej, nawet w czasie bogatych warunków atmosferycznych, na przykład, gdy na telebim padają promienie słoneczne, nie będzie pogorszenia jakości obrazu. Jak wiemy jednak w pospolitych telewizorach to nie było takie oczywiste, więc strasznie takie warunki mogły przeszkodzić w odbiorze. Całe szczęście w pozycji, gdy posiadamy telebim taki problem nie występuje. Tak więc, bez względu na warunki, obraz na telebimach będzie stale idealnie widoczny.

Bardzo fascynującą sprawą jest również pytanie, jak zbudowany jest telebim. Mnóstwo osób się nad tym zastanawia porównując go do budowy telewizora. Chociaż pokrewieństwo widać, to jednak telebim jest znacznie inaczej zbudowany. To tak zwana budowa (sprzedaż utwardzaczy) modułowa. Co to znaczy? Każdy telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie figurę prostokąta.

Tego typu modułów może być kilka, w dużej zaś mierze zależne jest to od wielkości, jaką docelowo powinny posiadać telebimy (billboard ledowy). Wiadomym jest jednak, iż moduł nie ujawnia całego obrazu, a wyłącznie jego określoną część. Razem z innymi modułami, tworzy obraz w całość. Jak widać działalność i budowa telebimu to dość ciekawe i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się bardziej zanurzymy w temat poznamy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się wzrastającą cały czas popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*