Jak rozplanować dobrą i atrakcyjną witrynę sklepu w sieci?

Planowanie i projektowanie stron WWW nie jest łatwą czynnością. Przede wszystkim należy podążać za najnowszymi trendami w projektowaniu, tak by dana witryna była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najważniejszym warunkiem powinna być satysfakcja klienta.

Laptop

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Tak więc elementy znajdujące się na stronie muszą być jak najbardziej podporządkowane komfortowi odbiorcy. Przy planowaniu stron popełnia się wiele rozmaitych błędów, a każdy z nich może spowodować zmniejszoną liczbę klientów. Ważnym aspektem, choć dość często bagatelizowanym, jest czytelność stron. Badania udowodniły, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst umieszczony jest na jasnym tle. Witryny z odwrotnymi kolorami spotyka się całkiem często, przykładowo zegarki.worldtrade24.pl. Użytkownikom tego typu stron szybciej męczy się narząd wzroku podczas czytania.Powinno się unikać zbędnych elementówJeszcze blisko dekadę temu witryny WWW prezentowały się całkiem odmiennie niż aktualnie. W pierwszej kolejności panowała moda na dodawanie tam elementów które miały podwyższyć atrakcyjność witryny, które to elementy jednak w rezultacie obniżały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruchome elementy, jak również dźwięki odtwarzające się w witrynie automatycznie. Pewnym rozwiązaniem może być

Praca przy komputerze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

umieszczenie odtwarzacza na stronie, dzięki czemu klient może odtworzyć dźwięki wyłącznie wtedy, kiedy chce. Takie rozwiązanie zastosowano na stronie uchwytyekranyprojektory.pl. O wspomnianych sklepach można poczytać tutaj: ceneo.

Dobre rozwiązanie w zakresie projektowania
Na dzień dzisiejszy znaleźć można dużo stron sklepów, które spełniają dobre warunki. Na przykład zazwyczaj apteki internetowe mają niezwykle przejrzyste i czytelne strony; przykładem może być aptekabelwederska.pl. Na tego typu stronach klient może się poruszać z łatwością, dzięki czemu robienie zakupów staje się sprawniejsze i bardziej przyjemne. Dobrym rozwiązaniem jest także użycie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, oprócz wspomnianego białego tła. Na stronie szkolne24.pl na przykład są to elementy w kolorze zielonym, lecz brak innych kolorów nie powoduje zmniejszenia czytelności całej strony. Cała kolorystyka strony nawiązuje z kolei do system do wideokonferencji logo sklepu, co jest często spotykane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony internetowej: szkolne24.pl opinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*