Przygotowania do ślubu oraz wesela – kroczek po kroczku

Jak zaaranżować przygotowania do jednego z ważnych wydarzeń w życiu a więc ślubu oraz wesela: Aby wszystko mieć pod kontrolą kiedy padnie to zapytanie i ta oczekiwana odpowiedź. Dobrze zacząć wszystkie przygotowania do bez wątpienia najistotniejszego wydarzenia w życiu kochającej się pary należy zacząć wszystko planować na ok. 12-6 miesięcy przed obrzędem.

profesjonalne fotografie ślubne

Autor: Nicolas Buffler
Źródło: http://www.flickr.com
Najpierw przyszli mąż i żona muszą ustalić jaki rodzaj ślubu wybierają (cywilny oraz kościelny, cywilny, konkordatowy. Kiedy już podejmą decyzję co do jego wariantu należy ustalić miejsce. Gdy wyselekcjonowaliśmy już wariant ślubu jak też miejsce trzeba zastanowić się nad datą a najlepiej wybrać parę w przypadku jeśliby okazało się, iż mamy kłopot z dostaniem ślubu w jednym z wybranych terminów. Projektując datę ślubu powinniśmy również zastanowić się czy pragniemy wyjechać zaraz po uroczystości w podróż poślubna, jeżeli tak warto już myśleć o celu podróży i wymaganych do tego celu ewentualnych szczepieniach, wizach itd. A także zaplanować czas wolny w zakładzie pracy. Kiedy ślub ma być kościelny albo konkordatowy najlepiej już zacząć rozglądać się za terminami nauk przedmałżeńskich

Pomału możemy zacząć tworzyć wstępną liczbę uczestników aby określić przybliżone koszty uroczystości w zależności czy będzie to ślub akcesoria ślubne z przyjęciem bądź obiadem dla najbliższych czy też huczne weselisko.

fotograf

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Gdy planujemy przyjęcie weselne na liczbę gości ponad 100 osób salę na taką uroczystość musimy jak najszybciej zarezerwować bo nie wiele jest domów weselnych aranżujących wesela na tak liczną grupę biesiadników. Na pół roku przed uroczystością należy podjąć definitywną decyzję co do daty a także miejsca oraz rodzaju uroczystości. Jeśli para ma zamierzenie samodzielnie organizować wieczór Panieński oraz Kawalerski to „ostatni dzwonek” aby ustalić czas, miejsce i liczbę osób w niej biorących udział. Gdy pragniemy żeby ową kwestią zajęli się Drużba jak też Druhna (świadkowa i świadek) musimy dobrać odpowiednie osoby oraz zaproponować im tą funkcję (tradycja mówi, że winny to być osoby wolnego stanu).

To najlepszy moment żeby zacząć ustalać szczegóły przyjęcia weselnego w wyselekcjonowanym przez nas lokalu (wodzirej, muzyka, menu, dekoracje). Okres 6 miesięcy przed ślubem to również najwyższa pora na wybranie fotografa a także kamerzysty, najlepiej zasięgnąć wskazówki znajomych bądź rodziny jacy w ostatnim czasie sami aranżowali uroczystości ślubne, względnie wbić w wyszukiwarkę zwrot: fotograf Grudziądz i odszukać np. takiego fotografa fotomatczak.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*