Wybieramy drukarkę do domu. Poradnik kupującego

Zwyczajna atramentowa drukarka, wielozadaniowy „kombajn”, a może laserowa drukarka? Analizujemy jakiego rodzaju aparaty najbardziej opłaca się nabyć.
Chociaż drukarki w erze e-czytników są częstokroć magnesem na kurz, ciągle zdarzają się wypadki, gdy musimy cokolwiek wydrukować.

Rzecz jasna zawsze możemy wybrać się do marketu i w tym miejscu zgarnąć z półeczki jakikolwiek „kombajn”. Takie podejście kusi, chociażby z tej przyczyny, że w zbiorowej opinii „drukarka to drukarka”. Lepiej jednak będzie unikać nabytków na przysłowiowe „oko”, gdyż nawet z pozoru zbliżone parametrami przyrządy mogą mieć rozmaitą ekonomię druku. Późniejsze gigantyczne koszty eksploatacji będą niechybnie drenować nam kieszenie, toteż opłaca się starannie prześwietlić cenę oryginalnych tonerów, i ewentualnych wymienników do konkretnego modelu. Nie ma sensu inwestować w sprzęt, który po wyczerpaniu startowych zbiorników będzie przyciskiem do papieru.
nowoczesny odkurzacz

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Pewnym z fundamentalnych mitów powiązanych z drukowaniem, jest twierdzenie o nadzwyczaj dużej intratności laserowego druku. Laserowe drukarki częstokroć naprawdę są w stanie sprowadzić „do parteru” inne urządzenia. Jednakże nie za każdym razem. W segmencie wyposażenia dla domu mit o niedrogim laserze sam bardzo często kończy „na łopatkach”. Jednym z największych kłopotów są kosmiczne należności, jeśli chodzi o toner. Nie wyłącznie te oryginalne będą drogie.

Bywa też tak, iż lepszej klasy substytuty do niedrogich modeli laserowych drukarek jeżą swą ceną kędziorki na głowie. W przypadku laserowych sprzętów powinniśmy być także przygotowanym na częściowy startowy toner toner do drukarki brother w komplecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*