Jaki cechami powinno charakteryzować się przemysłowe oświetlenie ? Do czego używane są reflektory PAR?

Oświetlenie może pełnić różnorakie funkcje, nie jedynie dekoracyjne. Może również okazać się niezbędne w określonych lokacjach do wykonywania konkretnych zadań. Przykładami są różnorakie reflektory, jakie stosuje się na co dzień.
Na przykład reflektory przemysłowe powinny być bardzo mocne, wydajne i dużych wymiarów, aby oświetlić na przykład halę przemysłową.

Do podobnych zadań nie użyjemy byle jakiej żarówki czy lampy. Tutaj siła światła powinna być na tyle duża, by ludzie tam zatrudnieni mogli poprawnie wykonywać swoje zlecenia. Z tego właśnie powodu takie wyjątkowe profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych lampy częstozakupuje się w sklepach specjalistycznych, jakie zajmują się takiego typu, wymagającym oświetleniem.
Wentylatory PWM marki Nexus

Autor: silentworks
Źródło: silentworks
Podczas różnych imprez możemy zauważyć również dosyć specyficzny rodzaj lamp. Oświetlenie dyskotekowe przykładowo powinno być dosyć różnorodne. Różnorakie barwy wiązek świateł, do tego lustrzana kula, gdy odbije wiązki światła w różne kierunki. To wszystko sprawia, iż klimat panujący na dyskotece jest wyjątkowy, a zaproszeni przez nas goście świetnie będą się bawili.

W dyskotece, lecz również w teatrach, na estradzie czy planie filmowym często używane są reflektory par. Swój początek wzięły one z technologii motoryzacyjnej, to właśnie dlatego są bardzo wytrzymałe i emitują bardzo dokładnie ukierunkowaną wiązkę światła. Światło nie rozprasza się bokami. Lampy takie charakteryzują się bardzo dużą niezawodnością i są bardzo proste w obsłudze.

Wraz z wydaniem na rynek technologii LED, lampy PAR LED stały się coraz mocniej popularne. Emitują one mniej ciepła oraz działają dłuższy okres czasu. Na polski rynek weszły w 2007 tak więc od tej pory coraz częściej możemy się na nie natknąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*