Wyświetlacze LED – jak funkcjonują, jak są wykonane i w jakich zastosowaniach się sprawdzają.

Rynek promocji oraz reklamy cały czas szuka nowych możliwości i pomysłów. Dzięki temu da się uzyskać jakąś przewagę nad konkurentami i spróbować dotrzeć do nowych sposobów dotarcia do klientów. Jedną z bardzo często wykorzystywanych nowości wśród firm reklamowych są panele i ekrany led. Spotkać je można w rosnącej ilości miejsc, a ponieważ ich ceny cały czas spadają, to nie ma się co dziwić, że zyskują tak dużą popularność, bo mają jednak dużo zalet.

Szeroko wykorzystuje się je w rozrywce, sporcie i reklamie, ale również do drogowej i informacyjnej sygnalizacji. Główną zaletą jest bardzo dobra jakość obrazu, który jest wyświetlany, bez względu na warunki, w których to się dzieje. Takim ekranom nie będzie przeszkadzać intensywne słoneczne światło ani ciemność, w każdych warunkach świecą dokładnie w taki sam wyraźny sposób. Cecha ta ma szczególne znaczenie przy ekranach w terenie, gdzie warunki często mogą się zmieniać – dzięki zastosowaniu ekranów LED nie będzie żadnych problemów z odpowiednią widocznością obrazów, jakie będą wyświetlane.

ekran LED

Autor: Blake Patterson
Źródło: http://www.flickr.com

Ekran LED to zaawansowane technologicznie urządzenie. Jest on złożony z pojedynczych pikseli, które można w niezależny sposób sterować, a co za tym idzie sterować wyświetlanym obrazem, np.

Sprawdź więcej porad na stronie (https://www.lapp.com/pl/pl/PLN/produkty/kable/c/113879) – pokażą inny aspekt sprawy. Nie obawiaj się – one dotyczą zbliżonej kwestii, więc również Cię zabsorbują.

medas-media. Jeden piksel składa się z trzech kolorowych diod, czerwonej, zielonej i niebieskiej. Wyznaczając poziom jasności każdej diody otrzymuje się w efekcie ostateczny kolor jednego piksela, czyli to, co będzie widział odbiorca.

Ekrany LED składają się z bardzo dużej ilości pikseli, podobnie jak na przykład monitory czy telewizory. W efekcie końcowym dostaje się wyraźny, widoczny niekiedy nawet na kilkaset metrów obraz, choć oczywiście jest to zależne od wielkości ekranu (medas-media.com.pl). A tu możliwości są także bardzo duże, bo ekrany mają budowę modułową. Każdy z ekranów składa się z kilku lub kilkunastu mniejszych, które da się łączyć w dowolny sposób. Dzięki temu bez żadnych problemów zbudować się da naprawdę duży wyświetlacz, który da się na przykład zamontować na piłkarskim stadionie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*