Urlop wkrótce, wyjazd zaplanowany, lecz czy zabezpieczyłeś swój dom?

Sprawa zabezpieczenia domu przed nieproszonymi gośćmi nie dotyczy rzecz jasna jedynie wakacji, jednakże bez wątpienia ten okres to czas, gdy tym bardziej powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby w czasie relaksu na plaży nie martwić się, czy aby ktoś nie rozkrada nam połowy kosztowności.

Jeśli do tej pory nie posiadacie należycie zabezpieczonego domu to ostatni dzwonek, by się za to zabrać. Nawet najporządniejsze drzwi można wyłamać, z tego powodu może czas na monitoring domu? Naturalnie różnego typu alarmy do domu można zakupić już za kilkanaście złotych w składach budowlanych, sklepach z elektroniką, też w sieci.

Systemy zabezpieczające składają się zazwyczaj z czujników ruchu, tutaj alarmy (instalacje alarmów gdańsk) są uruchamiane przy próbie włamania, następnie posiadacz jest informowany o tym zdarzeniu SMS-em lub telefonicznie. Oczywiście, jeżeli planujesz wyjazd musisz i tak wskazać osobę, która w przypadku włamania zareaguje.
Jeżeli wolisz jednak całość przekazać w ręce fachowców, warto wyszukać firmę, która kompleksowo zajmie się ochroną domu, doczytaj . Zainstalowanie czujników podczerwieni reagujących na ruch oraz magnetycznych, których wzbudzenie spowoduje uruchomienie systemu, w przypadku podłączenia do stacji monitoringu zapowiada przyjazd pracowników ochrony. Jeżeli z jakiś przyczyn sami go uruchomimy, oczywiście alarm może zostać wyłączony przy pomocy specjalnego kodu znanego tylko domownikom i tym, którym go zdradzimy.

System przeciwwłamaniowy
System alarmowy może być bezprzewodowy i przewodowy – ten drugi jest bardziej pewny, ale wymaga rozprowadzenia kabli pod tynkiem, należy się liczyć z koniecznością zrobienia drobnego remontu przy okazji montażu.

Kolejna kwestia to zdalny monitoring domu wizyjny. Po odebraniu sygnału alarmowego rozpoczęte jest łącze wizyjne. Z pomocą przychodzi tu kamera ip. Dzięki łączu wizyjnemu można zdalnie ustalić, jaki jest powód alarmu i w ten sposób wykluczyć zbędne wyjazdy grup interwencyjnych – -> przeczytaj na stronie. Kiedy w domu faktycznie znajduje się złodziej, patrol dzięki kamerom będzie miał wiedzę, w jakim pokoju aktualnie należy go szukać.
Kamera ip powinna być jak najlepszej jakości, spełniać określone wymagania i posiadać właściwe certyfikaty.

Trzeba pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu domu, bo wizyta nieproszonych gości może nas kosztować dużo więcej niż opłaty za monitoring domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*