Chorwacja w pigułce – co musimy zobaczyć?

Zastanawiacie się gdzie jechać na niezapomniane wczasy? Sugerujemy Chorwację – piękne państwo na południu Europy, położone nad Adriatykiem.
To szczególne miejsce jest idyllą dla entuzjastów nurkowania, rowerzystów, ludzi uwielbiających naturę a także historię, żądnych odpoczynku leniwego i czynnego.

ist
Jednym słowem – dla każdego znajdzie się coś dobrego. Wprawdzie Chorwacja nie jest już taka tania, jak jeszcze parę lat temu, jednak ciągle warto tu przyjechać. Kraj ów posiada wspaniałą (ponad 5800 km) linię nadbrzeżną, z czego aż 4000 kilometrów przypada na wysepki jak też klify. Samych wysp w Chorwacji jest 1185 i jedynie około 50 jest zamieszkałych. Największe z chorwackich wysepek to: Krk oraz Pag. Ist to śliczna wyspa leżąca w Chorwackiej części Adriatyku.
Z kolei południowo – zachodnią cześć Chorwacji zajmują tak zwane Góry Dynarskie, a wschodnio – północna cześć tego niesamowITego kraju to pagórkowata Nizina Panońska. O niepowtarzalności tego miejsca może świadczyć fakt, iż na terenie Chorwacji utworzono 7 parków narodowych. Bez względu na to czy wybieramy się do Chorwacji na króciutki urlop i mieszkać będziemy w jednym miejscu, czy może skusiła nas eskapada objazdowa, jest parę punktów, które trzeba koniecznie odwiedzić. Jest to Zagrzeb, stolica Chorwacji z cudną starówką, ogrodem botanicznym, jeziorem w środku miasta.

Ekscytujący tekst? Jeżeli tak uważasz, wcześniejsza strona (https://forever.eu/produkty/smartwatche/) także przedstawia godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do podnoszonej tematyki.

Amatorzy zabaw docenia bogate życie nocne stolicy. Kolejnym miejscem wartym odwiedzenia jest Dubrownik który jest wizytówką Chorwacji.

Gród ten znaleźć można w spisie Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego kamienne ulice są fantastyczne, bruk jest tak bardzo wypolerowany (stopami przyjeżdżających tu wędrowców), że możesz się na nim ślizgać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*