Jak rozwijała się przez ostatnie lata technologia zapisu danych na płytkach, jakie możliwości może zaoferować blu ray.

Jednym z bardzo dużych przełomów jeśli chodzi o zapisywanie danych było wynalezienie płyty CD. Okazało się wtedy, że na świecie się pojawił nośnik wygodny w użyciu, bezpieczny a równocześnie dużo bardziej pojemny w stosunku do tradycyjnych dyskietek.

Początkowo zwykłe płyty CD pozwalały na zapis niecałych 700 MB danych, co wtedy w zupełności starczało. Jednak technologiczny postęp szedł cały czas do przodu, więc i technologia zapisywania na płytkach cały czas się ulepszała. W pewnej chwili ukazały się płyty lg dvd, ciekawe LG dvd pozwalające na zapis na jednej stronie blisko dziesięć razy więcej inFormacji od standardowego CD. Lecz nie był to koniec nowinek, gdyż obecnie na lg blu ray zmieści się aż 25 GB informacji, a w przypadku płytek dwustronnych nawet dwa razy więcej.
lg cinema 3d

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jak można się domyślić, z możliwości zapisywania tak dużej liczby danych będą korzystać nie tylko właściciele sprzętu komputerowego, lecz również filmowy przemysł.

Szukasz fascynujących danych na prezentowany wątek? Bardzo dobrze się składa, gdyż pełny wpis (http://www.kamrec.pl/pl/c/Kamery-na-podczerwien/36) zawiera informacje warte zainteresowania, które są także niezwykle fascynujące.

Już DVD pozwalało na zapisanie filmów w bardzo dobrej jakości, zaś najnowszy standard, to znaczy blu ray daje wręcz kinową jakość. I do tego właśnie na przykład jest stosowany, gdyż lg cinema 3d obecne jest w zwiększającej się liczbie domów i mieszkań. Podstawą zestawu kina domowego jest dobry odtwarzaczach, na przykład niezwykle popularny jest model lg bd550 – dodatkowe źródło.

Dodatkowo konieczny będzie markowy telewizor oraz zestaw głośników. Jeśli się wybierze markowe, dobre urządzenia, to faktycznie można się będzie zacząć czuć jak w prawdziwym kinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*