Skomputeryzuj swoją firmę

Pragniesz posiadać swój biznes? Trafna idea. Własna działalność to opłacalne stawki podatkowe (liniowy podatek), wolność i możliwość zarobku. Bez wątpliwości jest również niebezpieczeństwo, zwłaszcza z krachem. Wszyscy powyżej uszu mają już informacji o złych notowaniach.

Przemyśl sobie, co trzeba zrobić, by ustanowić swoją pierwszą firmę. Najpierw dokumentacja – określenie rodzaju działalności, legalizacja, informacja dla krajowych baz danych. Potem zagadnienia logistyczne – biuro, poszukiwanie pracowników. O czymś nie napisałem? Oczywiście. O tym, że nastało już dwudzieste pierwsze stulecie i komputery PC w firmie to element niezbędny – .

Trudno sobie uzmysłowić, jak pracowałaby działalność bez pomocy pecetów. W zasadzie w każdej odmianie biznesu komputery osobiste odgrywają kluczową rolę – jako rejestry, narzędzia pracy itd.. Kupując sprzęt dla swojego biznesu, trzeba przemyśleć co wybrać – notebooki czy pecety stacjonarne. Komputery osobiste przenośne będą niezastąpione dla pozabiurowych podwładnych.

Same komputery PC to tylko część zakupów. Poważne przedsiębiorstwo powinno być podłączone do WWW. W tym celu należy znaleźć kompetentnego informatyka, który zaprojektuje wydajną sieć w miejscu pracy. Aby to uczynić, będzie potrzebował porządnego serwera.

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com

Serwer to ultraszybki komputer, który reguluje ruch sieciowy w szkielecie sieci biurowej. Wydajne modele (na przykład serwery Intel) powinny charakteryzować się dużą ilością pamięci operacyjnej oraz HDD. W wersji budowy i w przeznaczeniu różnią się mocno od zwykłych pecetów, dlatego są od nich o wiele droższe. Nie można skąpić na takim sprzęcie, gdyż on znacznie upraszcza rutynową biznesową pracę. Jeśli sieć internet pszczyna komputerowa liczy ponad dziesięć stacji roboczych, prawdopodobnie powinieneś rekrutować administratora – fachowca od zawiadywania ruchem sieciowym – .

Rekomenduję znaleźć sklepy, które mają w ofercie komputery dla firm – wiele z nich dokłada opłacalne rabaty przy zakupie dużej liczby maszyn. Dowiedz się, czy razem z komputerami dostajesz też gwarancję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*