W jaki sposób zatrzymać wspomnienia?

Uwiecznianie znaczących chwil było dla ludzi istotne od zawsze. Niegdyś robiono to, malując obrazy. Dzisiaj już mamy na szczęście zdecydowanie łatwiejsze i szybsze możliwości – można po prostu robić zdjęcia oraz kręcić filmy. Zaczęło być to realne jednak dopiero kilkadziesiąt lat temu. Wtedy tylko w formie czarno-białej. W tym czasie kamery oraz aparaty posiadali jedynie specjaliści. Były one kosztowne i mało kogo było na nie stać. Dlatego uwieczniano tylko naprawdę ważne okazje, takie jak wesela, chrzciny czy pogrzeby.

kamerka

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Starsze osoby mają więc niewiele zdjęć ze swojej młodości. Po trochu zaczęło się to zmieniać. Już dwadzieścia lat temu aparat fotograficzny gościł w tak naprawdę każdym polskim domu. Jednak na początku działały one zupełnie inaczej niż dziś. Żeby wykonać zdjęcie, trzeba było posiadać rolkę, którą później zanosiło się do fotografa, by mógł ją wywołać. We współczesnych czasach jest to zdecydowanie prostsze. Mamy aparaty cyfrowe, jakimi można zrobić fotografię w ciągu zaledwie chwili, a potem z miejsca obejrzeć ujęcie i zdecydować czy jest dobre, czy nie. Niektórzy rozporządzają doskonałym sprzętem, takim jak np. oczekiwany GoPro Karma (sprawdź pierwsze przecieki: ), lecz tak naprawdę tego rodzaju aparaty są współcześnie wbudowane w każdy aparat komórkowy. Robimy więc o wiele więcej fotografii niż wcześniej, aniżeli jeszcze te dziesięć czy nawet 5 lat temu. „Pstrykamy” właściwie na co dzień, w zupełnie banalnych momentach.

Jeśli potrzebne Ci następne źródło inspiracji, zajrzyj koniecznie pod ten odsyłacz. Zobaczysz tam materiały zachowane przy zastosowaniu podobnej narracji.

Mamy sposobność, aby takie fotografie od razu przesłać swoim przyjaciołom czy podzielić się nimi ze znajomymi na serwisach społecznościowych.

kamera sportowa

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem jednakże zdarza się, że aparat zainstalowany w telefonie nam nie starcza. Nie ma w tym nic dziwnego – w końcu z reguły nie są one nazbyt dobrej jakości. Na co dzień może i są właściwe, ale już przy wyjątkowych okazjach – niestety w zasadzie nie. Z tej racji stale nie odchodzą do lamusa lepsze aparaty lub też np. kamery sportowe, które pozwalają nam osiągnąć szczególnie wysoką i rzeczywiście wyjątkową jakość nagrywanych filmów. Ich kupno jest powiązane przeważnie z dosyć wysokimi kosztami, lecz to i tak nie zniechęca wielbicieli pięknych zdjęć i zapierających dech w piersiach filmów. W końcu czego się nie robi, by zatrzymać swoje najlepsze wspomnienia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*