Minolta czy Canon? Czy opłaca się pomyśleć o tańszych zamiennikach?

Zainteresowanie robieniem zdjęć, zwłaszcza jeżeli dotyczy innowacyjnych urządzeń może być dla wielu osób dość kosztownym hobby. Dlatego nawet trzymając kompletny zestaw gadżetów z markowymi body, takimi jak Nikon czy też Sony, opłaca się pomyśleć o bardziej ekonomicznych podzespołach, które bez problemu zastąpią zbyt drogie oryginalne części.

aparat fotograficzny

Autor: Dave Kennard
Źródło: http://www.flickr.com
Takimi elementami, jakie można zamieniać pozostałymi markami, są między innymi gadżety oświetleniowe, jak i również obiektywy. Zwłaszcza te drugie wyróżniają się tym, iż są niezwykle drogie, nawet jeśli już przygotujemy profesjonalne części zamienne.

Zatem raczej automatycznie wpada do umysłu pomysł, że mimo wszystko na markowe części mogłoby nas w ogóle nie stać. Jednym z takich cenionych pośród zawodowych fotografów obiektywem jest sigma 35 – link do strony. Dzięki technicznym konwerterom może być dołączony do każdego body, bez względu czy to będzie Canon, czy może jednakże Nikon. Jest to obiektyw o niezwykle jasnej przysłonie, bo aż 1.4 przez co w niejasnych pomieszczeniach nie trzeba bać się często o dodatkowe oświetlenie. Dodatkowo istnieje możliwość, aby taki obiektyw służył jednocześnie do robienia zdjęć pejzaży, jak i również portretów. Najwięcej będzie zależeć od tego, czy szkło sigma 35 będzie podłączona do body z małą matrycą, czy może jednak wielkoformatowego.

Jeżeli ten obiektyw podłączymy do pierwszego typu lustrzanki cyfrowej, to nasza ogniskowa automatycznie wzrośnie. Opłaca się zaciekawić się mocniej tym producentem, szczególnie jeżeli jeszcze nie jesteśmy ukierunkowani, co dokładnie planujemy fotografować.

Aparat

Źródło: http://www.sxc.hu/
W końcu każde szkło wysokiej jakości, wiąże się często z kosztami w obszarze kilku tysięcy zł. Jeśli nie chcemy upłynniać gotówki bez logicznego zamiaru tak wielkiej kwoty, to właśnie skompletowanie swoich gadżetów poprzez szkła Sigma, będzie idealnym i co najważniejsze, również oszczędnym rozwiązaniem. Przy zakupie tego typu obiektywów nie należy jedynie zapominać, by przedstawić sprzedawcy jakiej firmu posiadamy lustrzankę.

Podoba Cię ten artykuł? To sprawdź ponadto to, tutaj również są same świetne informacje (https://pomagier.eu/), które z pewnością Cię zaciekawią.

Wtedy będzie do kompletu dopasowany uprzednio określony konwerter, który umożliwi prawidłowe działanie całego systemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*