Czym okazują się być karty RFID, w jaki sposób się je robi i ile potrafią być warte?

Obecnie nie ma chyba persony na globie, jaka chociażby nie słyszała o wszelakiego rodzaju wykonanych z plastiku kartach. Są wykorzystywane one jako karty parkingowe czy też jako tak zwane karty lojalnościowe.
W przeszłości miały one wyłącznie tak zwany pasek magnetyczny, jednak od jakiegoś okresu mogłyby mieć one także zamontowany tak zwany chip, dzięki któremu korzystanie z nich jest znacznie praktyczniejsze.

karty rfid

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
Okazują się być to tzw. karty zbliżeniowe, które nawet nie muszą fizycznie dotykać terminala. Takowe karty RFID, jeśli okazują się być puste, czyli nie zaprogramowane, warte są kilka złotych. Wszystkie nadruki, które znamy tworzone okazują się być na specjalnej drukarce do kart plastikowych. A do czego jeszcze mogą służyć w bieżącym bytowaniu tego typu zbliżeniowe karty RFID? Czy prawdopodobna ilość ich zastosowań jest naprawdę tak znaczna?
Naturalnie, że tak. choćby jako karty pracujące do kontroli czasu realizowanej pracy lub obecności danego kadrowicza w zamkniętej strefie. Takowe karty RFID służą także do weryfikacji tożsamości uczestników sesji czy też identyfikacji mieszkańców na co poniektórych parkingach. Prawdopodobnych wykorzystań jest faktycznie bardzo dużo, wiele jest zależne od danej sytuacji. Jedno jest jednak gwarantowane: karty RFID okazują się być niezwykle wygodne, eleganckie i funkcjonalne.

Należałoby o niniejszym powiedzieć swojemu kierownikowi, szczególnie wtedy, gdy ten będzie szukać sposobu na sprawdzenie, czy też jego członkowie personelu przychodzą punktualnie do firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*