Parę porad odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są sprzętami takimi, jak każdy inny sprzęt. Aby dobrze funkcjonowały, trzeba się o nie odpowiednio troszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy też o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju płynami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl

Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy też sieci.

Jeśli intryguje Cię niniejszy artykuł, to bez ociągania kliknij tu i zobacz ponadto inny tak samo absorbujący news sap produkcja.

Dzięki niniejszym poradom można osiągnąć kolejny poziom wtajemniczenia, gdyż mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogłyby one (jeżeli komputer jest na stałe podłączony do sieci internet) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeżeli nie ufasz swemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z zainstalowanych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście będą pokazane wszystkie aktualne istniejące połączenia razem z ich stanem.

Wyrażony zostanie także końcowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli przypuszczasz, że niektóre z połączeń nie powinny być wykorzystane, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Będą wypisane nazwy docelowych hostów oraz aplikacji, z jakich połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe zasady zachowywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli administrowania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, ale należy niezwykle ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe oraz antyszpiegowskie, należy czasem samodzielnie skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” upewnić się, że zaznaczono opcję „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*