Który aparat telefoniczny wybrać dla seniora?

Nasi rodzice oraz dziadkowie przyzwyczajeni są do tego, że aparat telefoniczny służy do rozmów na odległość. Na ogół w domu był jeden aparat telefoniczny – wiszący czy stojący, w pełni analogowy albo z małym wyświetlaczem a także – co najwyżej – ruchomą słuchawką.

Drink Mint Julep

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR
Świat się jednak odmienił. Dziś telefony to w zasadzie w pełni autonomiczne, wydajne, podręczne komputery, które proponują setki nadzwyczajnych funkcji jak też zastosowań. Wzrost potencjału wiąże się jednakże ze stopniem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu trzeba się nauczyć, a nauka owa może być czasem niezwykle mozolna.
Czym musi się charakteryzować dzisiejsza komórka dla seniora? Możemy przyjąć, iż najistotniejszymi cechami jest prostota obsługi, a zatem wielkie przyciski, czytelny wyświetlacz a także banalny interfejs. Co więcej ważne mogą się okazać ponadprogramowe funkcje, tj.: latarka, klawisz SOS, żywotność baterii oraz wytrzymałość całej konstrukcji. Możność skutecznego wybrania numeru, (w razie gdy opcja wyboru z numerów zarejestrowanych w pamięci nie wchodzi w grę) posiada znaczenie priorytetowe, i tak jest np. komórkach ze strony maxcom.pl/produkty/telefony-komorkowe-z-klapka. Wielkie przyciski pozwalają na bezproblemowe odczytanie umieszczonych na nich cyfr. Warto rozważyć nabycie telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski.
Komórka dla seniora od Maxcom S.A.

Czy intryguje Cię omawiana kwestia? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zdobądź pomocne informacje (http://hitmark.pl/kategoria-drukarek/hitachi-laser-lm/) również na pokrewnej stronie.

nie będzie gadżetem i właściwie nie będzie służyć do oglądania filmów i fotografii. Z tego względu wielkość ekranu nie ma w tym miejscu znaczenia.

Istotniejszy jest jego kontrast oraz właściwa kolorystyka (rekomendowane kolory to pomarańcz oraz żółć), dzięki której wyświetlane dane będą w wyższym stopniu czytelne. Wyświetlacz winien gwarantować (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego lub dzwoniącego numeru. Może to być dla przykładu telefon klapka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*