Jak dużo mogą zarabiać w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarabiać rzeczywiście dużo. Ich przeciętna pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego mieszkańca naszego kraju. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału aktualnego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest naturalnie dużo zmiennych, od jakich zależna jest ostateczna wielkość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, zaś taki, który posiada swoją firmę na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu opłacalne – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy zł) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy bardzo atrakcyjną opcją od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 zł brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 zł netto w wypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 zł, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 000 zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 i PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista pobiera odmienne sumy w wypadku postaci współpracy, tzn.

Przedstawiany artykuł ukazuje bardzo zajmujące tematy – jeżeli chcesz poznać pokrewny materiał, sprawdź bez wahania to opracowanie (http://www.systemy-pasywne.pl/fotowoltaika-opolskie/).

pobiera trochę mniej w przypadku pracy zdalnej i jego pensje różnią się od poziomu komplikacji. W obu przypadkach odmienność wynosi parę tys. zł miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak rozpocząć swą przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in. z tego, że aktualnie utrzymuje się ogólne przekonanie, jako by nauka była trudna i długotrwała.

To fakt, może taka być, a dodatkowo nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogą skorzystać przykładowo z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez przeróżne portale internetowe. W trakcie tego typu bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na szczeblu juniora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*