Ubezpieczenie halli i klatek schodowych – jak zapobiec awarii w miejscach, w których pojawia się ogromna ilość osób? Porady, pomysły, gotowe produkty

Projektując wieżowiec, biurowiec lub do prostu dłuższy korytarz powinniśmy zwrócić dużą uwagę na okablowanie pomieszczenia i osobistą wygodę. Najgorszą sprawą jest, kiedy nieefektywnie rozłożymy przełącznik schodowy, a nawet gdy przez nieuwagę rozstawimy tylko jedną sztukę. Podobna sytuacja ma się jeśli chodzi o maszyny zabezpieczające. W tym wypadku jednak dobrze zwrócić uwagę nie na ich liczebność, a dokładność wstawienia.

wprowadzaj innowacje w swoim domu
Puszki hermetyczne dobrze by były zamontowane wystarczająco w łatwo osiągalnym i jednocześnie ciężko widocznym miejscu. Dobry rozwiązaniem może być również zakładanie ich wystarczająco wysoko. Powodem ku owemu działaniu jest zwyczajna skłonność ludzi, do opierania się na tego typu urządzeniach, gdy montowane są one nisko. A puszki hermetyczne są tego typu urządzeniem, który ma chronić, a nie kusić do niecelowego uszkodzenia (mogą się przydać). A co, kiedy w grę wchodzi przełącznik schodowy?

W tym wypadku musimy uważać w budynkach wielorodzinnych, by odległość między jednym a drugim nie była zbyt wielka. Ten z kolei również musi być łatwo widoczny i najlepiej w opcji ze ciągłym światełkiem, by nie trzeba było szukać po ścianie ręką i narażać się na bolesny upadek. W biurowcach często stosuje się przełącznik schodowy na czas, który po określonym czasie bezproblemowo sam się dezaktywuje.

Masz wielki problem z odszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego problemu? Na pewno prędko pomoże Ci ta strona maty na stanowiska pracy.

Dzięki temu oszczędzamy prąd, jednak wciąż nie możemy przesadzać z ergonomią. Mało co tak mocno nie irytuje jak sytuacja, gdy na pewnym odcinku drogi nagle gaśnie światło.

W tym momencie jedynym wyjściem jest albo błądzić trzymając się poręczy, albo, kiedy wiemy o takim działaniu sprzętu, od razu po włączeniu światła biec czym prędzej do celu. Bywa to solidnie męczące i denerwujące. Może to wydawać się prostym tematem, jednak zapewniam, że kiedy ktoś w takich warunkach zmuszony jest pracować pięć dni w tygodniu po osiem godzin w pewnym momencie zgłosi taką sytuację działowi BHP. A można było tego uniknąć tylko instalując kolejny przełącznik schodowy. Finansując ergonomię pamiętajmy także o efektywności, by po kilku miesiącach w naszym nowym, odpicowanym lokalu, nie musieć przeprowadzać gruntownego remontu elektryki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*