Jak wybrać sprzęt komputerowy dla firmy???

W XXI wieku podstawą działania każdej działalności gospodarczej jest zaplecze technologiczne, którego jedną z najważniejszych składowych stanowi jak najpłynniejsza możliwość korzystania z łącza internetowego.

Żeby było to możliwie najtańsze przy jak najwyższej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Istotny jest również wybór właściwego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym artykule.

Switch – czym jest i do czego służy???

Thomas-it

Źródło: www.thomas-it.pl

Switch to inaczej tak zwany przełącznik. Jest to urządzeniełączące oddzielne sieci LAN oraz zapewniające filtrowanie pakietów między nimi. Switch LAN ma pewną ilość portów, z których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Chociaż połączenie kablowe (zobacz wiązki elektryczne) jest podobne do tego przy koncentratorach, to przełączniki są lepsze o tyle, iż poprawiają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych). W praktyce wygląda to tak, iż przykładowo, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s wszystkim podłączonym urządzeniom. Odpowiedni przełącznik udostępni takie pasmo każdemu urządzeniu z osobna, co odczuwalnie poprawi wydajność (każdy otrzyma swoje 10 Mb/s). Dalsze zwiększenie wydajności można uzyskać poprzez wprowadzenie przełączników pozwalających na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serweroweKażdy kto postanawia wydzierżawić lub zakupić maszynę serwerową, na pewno myśli o zainstalowaniu na niej określonych usług. Najwłaściwszym rozwiązaniem są serwery dedykowane, które dają możliwość „postawienia” każdego systemu operacyjnego. Zwykle wybierany jest Linux, a klient łączy się z nim za pomocą protokołu SSH. Naturalnie można też zainstalować Windowsa i mieć do niego dostęp za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane służą najczęściej firmom na własne potrzeby lub świadczenia innym określonych usług, na przykład poczty elektronicznej, serwera stron WWW, aplikacji internetowych. Warto pamiętać o tym, by serwer miał stałego administratora, który nie tylko zainstaluje i skonfiguruje te usługi, lecz zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych jak również ich kopią zapasową. Oczywiście mamy możliwość wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, byśmy nie stracili danych, nawet nawet przy fizycznym uszkodzeniu dysków twardych. Warto zainwestować w tego typu usługę, ze względu na to, że nasze dane są bezcenne – szczególnie kiedy posiadamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, iż nie jest to wysoki koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić?sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najlepiej zakupić przez Internet (pozwala nam to zaoszczędzić czas i pieniądze). Decydując się na zastosowanie switch’a trzeba również dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi albo droższymi- urządzeniami. Niezwykle ciekawą ofertę proponuje nam firma hp. Znajdziemy w niej świetnej jakości urządzenia, w zróżnicowanych cenach (bez problemu znajdziemy coś na swoje możliwości). Oferowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.

Źródło: Thomas-it

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*