Nowości w branży elektronicznej godne atencji

Producenci sprzętów elektronicznych i oprogramowania komputerowego aby podołać wymaganiom dzisiejszego społeczeństwa produkują co chwila lepsze wynalazki. Wszystko po to, żeby uprościć ludziom życie. Na rynku konkurencja rośnie, dzięki temu ceny nie są nader wygórowane.

smartfon

Autor: HTC
Źródło: HTC

Jeszcze ostatnio za dotykowy telefon posiadający różne gadżety w sobie , jak na przykład aparat fotograficzny, trzeba było uiścić bardzo dużo pieniędzy. Tutaj możemy przedstawić najlepsze smartfony do 1000 zł , jakie w pełności będą w stanie sprostać nawet najbardziej wymagającym nabywcom. Są to przykładowo: Kazam Tornado 348, ASUSa ZenFone 5 , BlackBerry Z10, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 1320, Sony Xperia T3. Telefony te mają wszystko to, czego pragnie zarówno akademiczka jak i businessman, od 4-rdzeniowego procesora, po GPS. Nie trzeba wydawać fortuny, aby cieszyć się stylowym smartfonem – jakiego smartfona wybrać.

Niebawem także ukażą się nowe wersje lenovo y50, jednego z najbardziej znanych komputerów przenośnych dla graczy. Starszy model zostanie unowocześniony, wymienione zostaną najistotniejsze podzespoły. Użytkownicy tego notebooka będą mogli cieszyć się procesorem Core i7-4720HQ, nieco szybszym od poprzedniego Intel Core i7-4710HQ. W trybie turbo częstotliwość może zwiększać się nawet do 3,6 GHz. Jeśli mówimy o programach komputerowych, tonowiuteńkie edycje aplikacji Word, Excell i PowerPoint pojawiły się w Sklepie Windows w wersji Technical Preview systemu Windows 10. Wspominamy oczwiście o nowości, jaką jest nowy dotykowy office – wybierz opaskę microsoftu.

smartfon

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Powinno się przyznać, że nowy pakiet biurowy pojawia się w słusznym momencie, bo obserwując działania firmy można było odnieść wrażenie, że Microsoft lekko zaniedbał własny system na rzecz rozwoju aplikacji przeznaczonych na Androida oraz iOS. Producent gwarantuje, iż dotykowy interfejs stanie się w wyższym stopniu przyjazny dla eksploatatora od dotychczasowej wersji. Także on na rynek wprowadził news , jaką jest opaska Microsoftu o nazwie Microsoft Band. Za jej wsparciem będziemy mogli mierzyć nasz puls, rytm serca, kroki, kalorie oraz jakość snu. Zegarek ponadto będzie potrafił podpowiadać nam najlepsze treningi i umożliwi bezproblemowe zapisywanie tras pokonywanych pieszo, biegiem lub system zarządzania transportem rowerem. Będzie także możliwość podpatrywania wiadomości i powiadomień na wbudowanym w opaskę ekranie.

Producenci wprowadzają na rynek coraz to nowe produkty. Polska jest numerem 27 na świecie pod względem sprzedaży przyrządów elektronicznych, to znak, iż rozbudowa naszego państwa cały czas zwiększa się, tak samo jak konkurencja pomiędzy przedsiębiorstwami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*