Chiptuning – hit czy kit?

Wyższa moc a także mniejsze spalanie? Wszystko jest możliwe – starczy, że zafundujesz napędowi chiptuning. Zobacz, kiedy takowa modyfikacja zakończy się powodzeniem, a kiedy niepowodzeniem oraz uszkodzeniami.

Tuning obejmować może rozmaite części czterokołowca (np. silnik) jak też może wykonywany być z założeniem osiągnięcia przeróżnych celów. Jednym z nich jest podwyższenie mocy i momentu obrotowego napędu przy jednoczesnym obniżeniu poziomu palenia. Najlepiej jest go zrealizować poprzez coraz popularniejszy w Polsce tak zwany chiptuning. Wykonany profesjonalnie poprzez kompetentnego mechanika zapewnia bardzo dobre następstwa i co istotne, podwyższa również poziom bezpieczeństwa podróżowania.
telewizory

Autor: Robert Couse-Baker
Źródło: http://www.flickr.com
Zwalnik

Fabrykanci samochodów często pozostawiają w motorach duży zasób wielu parametrów po to, ażeby „uwalniać” je w nowszych modelach bądź dopasowywać do oprzyrządowania, rozmiarów, czy też masy konkretnego czterokołowca. Dokładnie ten sam silnik może mieć aż kilka różnych wartości siły jak też momentu obrotowego. Wykorzystując chiptuning, czyli przeróbkę seryjnego oprogramowania komputera kierującego motorem mamy możność regulacji i wydobycia „ukrytych” parametrów w szerokim zakresie dowolności. Źle przeprowadzony zabieg chiptuningu przez „dyletanckich ekspertów” niemających odpowiedniego zaplecza technologicznego oraz naturalnie wiedzy z reguły kończy się kłopotliwymi konsekwencjami. Podobnych zmian „na oko”, bez pomiarów na hamowni nie da się przyzwoicie uskutecznić.

Nieraz wgrywają oni program modyfikujący modyfikujący po trzy razy, bo żadna z tych operacji nie zapewniała oczekiwanego efektu. Okazuje się w przyszłości, iż nie mogła przynieść albowiem auto (profesjonalna regeneracja i naprawa zacisków) miało nie przyuważoną, częstokroć banalną usterkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*