Jakiego rodzaju możliwości daje aktualnie wirtualna rzeczywistość, plusy kamer które nagrywają w technologii 360.

Wirtualna rzeczywistość pojawiła się już w latach dziewięćdziesiątych. Już wtedy bowiem na rynku pojawiły się okulary, jakie przenieść miały graczy o wirtualnego świata. Dzięki nim było możliwe zaobserwowanie wszystkich wydarzeń w taki sposób, gdyby mogło się oglądać naprawdę.

Takie były

gra na xboxie

Autor: Crosa
Źródło: http://www.flickr.com

teoretyczne założenia, lecz rzeczywistość brutalnie zweryfikowała te plany. Technologia nie pozwalała jeszcze na to, żeby wszystko mogło funkcjonować tak jak chcieli tego twórcy, samo urządzenie nie było bowiem zbyt poręczne i sprawiało problemy ze stanem zdrowia graczy. Jednak technologia virtual reality nie została całkowicie porzucona. W roku 2012 na rynku się ukazały współczesne gogle rzeczywistości wirtualnej, o znacznie większych możliwościach niż pierwszy model. Lecz obecnie technologiczne możliwości są zupełnie inne, dzięki czemu współczesne Google działają zupełnie inaczej niż pierwsze ich wersje. Przede wszystkim proponują znacznie lepszą jakość wyświetlanego obrazu, lecz również wygodę użytkowania. Zyskują one coraz większą popularność, po pierwsze korzystają z nich gracze, lecz zaczynają zyskiwać także kolejne obszary.

kamera

Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z naprawdę niesamowitych rzeczy, które robić można w takich goglach, są filmy.

Podoba Ci taki artykuł? To super, sprawdź stronę cena żywic poliestrowych pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na tego typu temat.

Ale nie takie filmy, które wszyscy znamy, czyli oglądane na ekranie, ale w nowoczesnej technologii 360.

Tego typu filmy nagrywane są za pomocą systemu kilku lub nawet kilkunastu kamer, przez co dostaje się możliwość oglądania obrazu ze wszystkich stron. Filmy w tej technologii oglądać można na komputerach i smartfonach, ale najbardziej niesamowite wrażenie robią w goglach. Wystarczy przekręcić w nich głowę w jedną lub drugą stronę, aby zmienić kąt spoglądania na daną scenę. W sklepach zaczęły się już pojawiać kamery 360, za pomocą jakich kręcić można samodzielnie takie filmy. Te proste z nich dysponują kilkoma oddzielnymi kamerami, ale bardziej zaawansowane wersje będą ich miały znacznie więcej. Przez to można kręcić nawet w amatorski sposób filmy, które na każdym zrobią bardzo duże wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*