Dużo warsztatów działa tylko i wyłącznie dzięki elektryczności – z tego powodu należy troszczyć się o jej jakość oraz stały dopływ

Często wydaje nam się, że mruganie żarówki lub przegrzewanie się niektórych sprzętów działających dzięki elektryczności, to standard.

Jednak nie powinno tak być. Prąd musi płynąć do nas w najwyższej możliwie jakości, tak by nie mącić pracy żadnych urządzeń.
wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com
powiększenie - samochód

Autor: Cezary Borysiuk
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi oczywiście o sprzęt przeróżnego rodzaju – domowy oraz firmowy. Skupmy się jednakże na gałęzi przemysłowej. Różne straty energii powodują, że fabryka nieraz traci duże pieniądze. Nie w sposób oczywisty, ale długookresowo. Na przykład – przegrzewają się instalacje albo zauważalne są się częste awarie. Przestoje w pracy czy naprawianie urządzeń – całość kosztuje spore pieniądze. Wobec tego trzeba zamontować rejestrator energii. Nowoczesne rejestratory zapisują ogromną ilość danych na przestrzeni dłuższego czasu. Dzięki temu określimy w jakim miejscu tracimy najwięcej prądu.

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com
Każda spółka musi troszczyć się o własne produkty. Utrzymanie ich wysokiej klasy wymaga dopracowanych systemów nadzoru produkcji. Do produkcji czujników temperatury, potrzebnych jest wiele elementów, które muszą spełniać wygórowane normy, ponieważ powinny wytrzymać bardzo wysokie albo szalenie niskie temperatury. Aby spełniały te kryteria muszą zostać poddane szczegółowej kontroli profesjonalnymi przyrządami.

Do zmierzenia grubości czujnika używa się suwmiarki, która przedtem została poddana wzorcowaniu. Wzorcowanie przyrządów pomiarowych ma miejsce w certyfikowanych laboratoriach.

Pasjonuje Cię ten nietuzinkowy post? Jeżeli tak, poza tym zerknij koniecznie (http://www.grupapartner.pl/oferta/partner-serwis-dla-przemyslu/przemysl-maszynowy.html) na tekst, który został opublikowany tu – on także wzbudzi twoją ciekawość.

Wzorcowanie inaczej określane jest także kalibracją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*