Zakupy za granicą i w Polsce

doba zakupów internetowych
W czasie najnowszych technologii i ograniczonego czasu coraz częściej kupujemy w sieci.

Robimy zakupy czy sprzedajemy za pomocą sklepów internetowych. Dzięki zakupom przez internet jesteśmy w stanie nabyć cały niezbędny nam asortyment.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Kupowanie przez internet
Najpopularniejszymi serwisami, które oferują dużą ilość produktów w jednym miejscu jest Allegro czy Ebay. Możemy tam zalicytować produkt lub kupić go bezpośrednio u sprzedawcy. Robiąc zakupy upewnijmy się, że cena sklepowa nie jest porównywalna do tej w internecie. Licytując pewnie produkt można ustawić bezładne powiadomienia mailowe lub sms o podbijaniu ceny przez innych uczestników. Jeżeli mamy zamiar zaopatrzyć się w zagraniczne produkty wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np.zakupy w USA. W internecie znajduje się multum porównywarek, które pomagają nam wycenić produkty. Podpowiadają, które sklepy są zaopatrzone w pewne produkty oraz gdzie ich cena jest najniższa.Bardzo dużą ilość ludzi robi zakupy w Niemczech, zaopatrując się przede wszystkim w chemię oraz produkty spożywcze.

Otwórz ten link kątownik aluminiowy na sklep.effector.com.pl. Tam zobaczysz ciekawe informacje na ten temat, opisane w tekście.

Tani kurier jest dodatkowym atutem, którym powinniśmy kierować się przy zakupie. Gdy masz zamiar kupić dany pewien produkt sprawdź, kim jest sprzedający, sprawdź nazwę i adres firmy. Pamiętajmy także o kontakcie telefonicznym lub mailowym.

Sprzedaż internetowa
Gdy znajdziesz się po drugiej stronie, czyli wystawiasz swoje produkty na aukcję lub masz własną działalność nie zapominaj o podstawowych regułach handlu internetowego. Powinieneś na aukcji czy swojej stronie czytelnie i klarownie przedstawiać swoje produkty. Oznacza to, że zdjęcia, które wykonujesz produktom muszą być wyraźne oraz przedstawiać produkt, jaki jest wystawiany na aukcję. Informacja o produkcie powinna być rzetelna. Każdą wadę produktu, jeżeli taka jest trzeba opisać. Na swojej stronie internetowej czy aukcji musisz podać wszystkie niezbędne informacje. Czyli dane do kontaktu jeżeli posiadasz firmę to także dokładne namiary na nią. Tanie przesyłki są też istotnym faktem. Kupujący nie chcą wydawać pieniędzy i marnować czasu na oczekiwanie. Jeżeli nie masz jeszcze podpisanej umowy z żadnym dostawcą warto rozeznać się w internecie. Wpisz w wyszukiwarkę frazę tania paczka. Na pewno pokaże się pełno firm, które się tym zajmują. Pamiętajmy o tym, że jest także coś takiego jak wysyłka za granicę. Poprośmy wtedy klienta o bardzo dokładny adres. Jakiekolwiek pomyłki są w tym przypadku niedozwolone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*