Bycie detektywem to poważne zajęcie

Są różne profesje i wszyscy profesjonaliści muszą wybrać sprzęt. Dlatego między innymi są sklepy, które wyspecjalizowały się w konkretnych dziedzinach, dlatego mamy na przykład sklep detektywistyczny. Praca detektywa wymaga zaopatrzenia swojego biura w wiele wszelakich produktów, które ułatwiają pracę. W sumie, bez których, praca detektywa byłoby nie do ogarnięcia. Z tego powodu sklepy muszą posiadać porządny sprzęt, na który dadzą gwarancje, w innym wypadku nie będą miały klientów z prawdziwego zdarzenia a co najwyżej amatorów podglądania. Bo bardzo ważne jest, żeby pamiętać o tym, że detektyw musi mieć uprawnienia, a żeby ją zdobyć nie wystarczy pójść do sklepu detektywistycznego.

Sprzęt do biura detektywistycznegoOstatnimi czasy mamy możliwość zobaczenia w TV różnego typu programów, w których możemy zobaczyć w jaki sposób pracują detektywi, jednak jest to jedynie połowiczna prawda. Oczywistością jest, że należałoby zrobić serial dokumentalny, żeby zobaczyć jak pracują detektywi. Obecnie da się zobaczyć sporą dozę fikcji. Detektywi powinni zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt między innymi w ukryte kamery jak również okulary z kamerą (). Każdy z tych gadżetów jest potrzebny i nie są to bardzo tanie sprzęty. Dawniej wydawało nam się, że tylko Bond w filmie może mieć takie sprzęty, obecnie są one dostępne dla każdego.

Kamera sportowa

Autor: Robert Scoble
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jednak będąc detektywem sprawdzić, czy produkty z danego sklepu są dobre jakościowo. W dzisiejszych czasach chcemy sprzętu jak najwyższej jakości. Dobrze tu jednak przypomnieć o tym, że do pracy detektywa niezbędna jest licencja. W innym wypadku jakiekolwiek materiały, które zostaną zdobyte przez amatora, albo osobę, która podaje się za detektywa, nie będą miały żadnej wartości na przykład w czasie rozprawy. Nowość: kamera szpiegowska. Z tego powodu jeżeli już chcemy wynająć detektyw warto, żebyśmy sprawdzili czy posiada on licencję.

Dodatkowo, gdy jesteśmy detektywem powinniśmy zadbać o to, by nie wejść w konflikt z prawem. Niektóre działania są na pograniczu paragrafów i bywa, że detektyw musi posiedzieć na dołku albo i nawet dostaje wyrok w zawiasach, a wtedy raczej nie może już wykonywać swojej pracy. Tak, więc bycie detektywem to praca, która wymaga świetnych umiejętności i znajomości tego fachu. Nie jest to zabawa, jak pewnym osobom może się zdawać.
Autor: sklep detektywistyczny kamREC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*