Dlaczego ludzie w Skandynawii nie są posępni?

Od milionów lat na Ziemi wymyślono przeogromną liczbę rodzajów sprawiania innym bólu. Na szczęście dowolna akcja niesie za sobą odpowiedź, zatem ludzkość z upływem czasu odkryła też niezwykle dużą liczbę różnorodnych kuracji.

lampa do światłoterapii

Autor: D+H
Źródło: D+H
Posiadają one na celu doprowadzenie stanu zdrowia Pacjenta do jak najlepszej kondycji.

Autor: Alterna
Istnieje więc cała paleta różnorakich kuracji, przykładowo hipoterapia, kinezyterapia, fizjoterapia, dogoterapia, psychoterapia, terapia zimnem.

Czy szukasz na stronie operacja stawu skokowego wrocław artemed czegoś niezwykle interesującego? Zachęcamy więc do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie wejść w podany link.

Do leczenia stanów załamania stosowanych w wypadku osób cierpiących na nieustanny smutek, stosowana jest natomiast np. lampa antydepresyjna. Ma ona inne natężenie światła oraz odmienną jego barwę niż światło oddawane przez zwykła żarówkę Taka lampa antydepresyjna (Ilumina) od kilku dziesiątek wiosen jest używana w krajach skandynawskich, gdzie normalne światło dzienne nie jest tak niezwykle eksponowane jak w Polsce.

Tego typu forma terapii popularna jest jako fototerapia. Do jej realizowania wykorzystywana jest specjalna lampa do światłoterapii, która swym jasnym blaskiem wspomaga uspokajanie stanów lękowych, zatem przykładowo osowiałości jesienno-zimowej, w której odnotowuje znakomite rezultaty. Taka lampa do światłoterapii znajduje też wykorzystanie przy usuwaniu chwilowej bulimii czy PMS (zamów lampę). Nasilenia światła w wypadku typowych żarówek wynosi zazwyczaj od ok. 100 do 500 luksów.

Jest to stanowczo za niewiele, żeby zastąpić normalne światło słoneczne, jakie daje nasilenie o rozpiętości od ok. 50000 do 100000 lx. Zaś lampa do światłoterapii posiada nasilenie co najmniej 2500 lx.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*