Jak zrobić odpowiednią aplikację, która osiągnie sukces? Obecnie to nie takie proste. Zobacz dlaczego

Mając już pomysł którą aplikację chcemy stworzyć i w jakim obszarze poszukiwać użytkowników, najważniejsze to skupić swoją uwagę na jednym z istotniejszych elementów, czyli co tak faktycznie będzie ona robić? Należy zacząć od skutecznego researchu, bo jeżeli w tym obszarze popełnimy błędy to kolejna ich naprawa stanie się dość kosztowna. Jak ją wykonać?

ASUS Eee Slate EP121

Autor: ASUS
Źródło: ASUS
Dzisiaj projektowanie aplikacji mobilnych to cięższe zadanie niż parę lat temu. Codziennie do sklepów trafia kilkaset nowych aplikacji, z którymi jesteśmy zmuszeni konkurować o uwagę użytkowników. Stąd też pracując nad zupełnie świeżą aplikacją musimy skupić się na szukaniu niszy, jaka jeszcze nie do końca została wykorzystana. Początkowo powinniśmy zacząć od identyfikacji potrzeb naszych użytkowników. Tworząc aplikację mobilną nie ma sensu na nowo obmyślać sposobu rejestracji lub wyglądu profilu użytkownika, jak nie jest to najbardziej istotny element naszej aplikacji.

Mając już określoną grupę docelową, platformy a także sposób w jaki ma funkcjonować i wyglądać nasza aplikacja, jesteśmy w stanie zabrać się do jej implementacji. To co odróżnia najlepsze aplikacje to prostota, design, intuicyjny sposób działania oraz umiejętność dostosowania się do wymagań użytkownika. Stworzenie odpowiedniej aplikacji wymaga wykorzystania natywnych technologii danej platformy. Rozwiązania rodzaju Adobe AIR czy Phone Gap są w stanie być szybkie na początku, jednak na dłuższy czas nie są efektywne, do tego stopnia, iż ograniczają możliwości na rozwój.

Zaprojektowanie najlepszej aplikacji kosztuje i niestety tych kosztów kosztów nie można uniknąć.

Czy uzyskane w tym miejscu informacje uważasz za ciekawe? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie, która również z pewnością okaże się nęcąca.

Za 30 tys. zł nie można stworzyć zaawansowanej aplikacji, jaka będzie dostępna na wszystkie znane platformy. Oprócz samego napisania aplikacji należy stworzyć grafiki, wykonać backend do jej obsługi, przeprowadzić testy oraz przygotować aplikację do publikacji. Tak działania zajmują czas. W Polsce niestety dosyć często oczekuje się od developerów niemożliwych rzeczy, za śmiesznie małe pieniądze. Projektowanie oprogramowania to proces ciągły i niestety umawianie się na stałą opłatę za zrobienie całej aplikacji niszczy jej innowacyjność. Nieczęsto jest tak, iż aplikacja od startu będzie funkcjonować tak jak należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*