Rynek komórkowej telefonii oraz dylematy, jakie stawia przed użytkownikami internet.

Choć operatorzy komórkowej telefonii wymyślają coraz lepsze propozycje oraz produkują coraz więcej spotów reklamowych do których zapraszają coraz to więcej sław, internet daje osobom, które chcą się komunikować klasycznie przez telefon lub za darmo wiele opcji.

Nature

Autor: Historyworks
Źródło: http://www.flickr.com
 
Samsung Chromebook

Autor: Samsung
Źródło: Samsung
Wystarczające jest, że posiadać będziemy dostęp do internetu, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto także ma dostęp do internetu, chociaż czasem też trzeba będzie połączyć się z centrala voip. Niezbędny będzie komputer lub smartphone, komfortowa miejscówka i trochę czasu wolnego, aby czerpać radość z rozmowy. A co jeśli chcemy mieć komórkowy telefon z którego pomocą będziemy mogli łączyć się ze wszystkimi platformami?
 
Otóż jest takie rozwiązanie. Jest to technologia pod zagadkową nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Jest to technologia przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy mają centrala voip mają możliwość zaoferować niskie ceny połączenia głosowego przez to, że nie muszą trzymać drogiej infrastruktury komórkowej sieci.

telewizor plazmowy

Autor: Eurritimia
Źródło: http://www.flickr.com
Ceny za takie rozmowy również są konkurencyjne o atrakcyjne, a operatorzy VoIP proponują często rozmowy pomiędzy różnymi krajami za darmo w obrębie tej samej sieci.

Mamy ochotę Cię namówić do oglądnięcia naszego nowego wątku. Po prostu kliknij hiperłącze i oglądaj bez ograniczeń to, co rzetelne.

Do połączenia VoIP potrzebny nam będzie dostęp do Internetu szerokopasmowego, aby sprawnie połączyć się z centrala voip oraz telefon IP lub komputer.

Jeśli nie mamy telefonu IP i nie chcemy go kupić to mamy możliwość bez dużych opłat zakupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon – centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę możemy skonfigurować za pomocą domowego komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*