Własne hobby to szansa na bardziej szczęśliwe życie. Powinniśmy w sobie znaleźć pasję

Jak niekiedy podają najnowsze odkrycia oddawanie się pasji to recepta na ciekawsze życie. Nic w tym dziwnego, lecz na początekpowinniśmy zadać sobie pytanie, czym to zjawisko jest. Pasja to stan umysłu, niezwykła potrzeba gromadzenia pewnych rzeczy, tworzenia kolekcji, interesowania się jakimś zjawiskiem. Badaczespierają się z czego to wynika. Być może chcemy, żeby nasze życie było bardziej interesujące, a może po prostu bez ulubionego zajęcia nie jesteśmy osobami za jakie się uważamy.

zdjęcia nad morzem

Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
duża liczba osób zajmuje się na przykład fotografię. Wielu ludzi robi to niezawodowo, ale nie oznacza to, że byle jak. Stoi za tym prawdziwa pasja. Fotografia to sposób prezentowania rzeczywistości, a każdy robi to tak jak widzi. Fotografia sesja w plenerze Wrocław zrobiona przez jedną osobę będzie zupełne inna niż zrobiona przez drugą. Technikarobienia zdjęć i temat zdjęć to sprawa indywidualna. Jedna osoba woli fotografowanie przyrody, druga zaś twarzy. Nie ma też jednego i skutecznego sposobu na takie zdjęcia, o których można powiedzieć, że jest w nich większa pasja. A tutaj są rzeczy , które przydadzą się każdemu fotografowi: sprawdź.

Można dostrzec, że dane zdjęcie jest lepsza pod względem technicznym (sprawdź: tutaj znacznie więcej), gdyż wpływ na to ma nasz stopień zaawansowania. Nie można zaś stwierdzić, że gorsze zdjęcie to mniejsza motywacja i brak pasji. Często słabe jakościowe zdjęcia, dodatkowo zrobione telefonem komórkowym tudzież smartfonem, to małe dzieła sztuki. Wiadomo, że najlepsze to te zdjęcia, za którymi przemawia jakaś historia. Tak samo, jak najczęściej zapamiętujemy filmy uniwersalne, które zostawiają w naszej pamięci obraz, z którym możemy się utożsamić, tak samo jest z fotografią|. Niektóre zdjęcia są więcej warte niż tysiąc słów.

Właściwie to przy większości fotografii słowa nie są potrzebne, gdyż tylko mogą przeszkadzać w odbiorze, zaburzyć to, co naprawdę czujemy i dostrzegamy na oglądanym zdjęciu. A zdjęcia uniwersalne trafiają do największej grupy ludzi, nie trzeba ich podpisywać, ważne, że poruszają, oburzają czy coś uświadamiają. Taka pasja potrafi sprawić ze wielu ludzi złapie jej bakcyla, więc dla takiej pasji warto żyć. Warto robić zdjęcia, które poruszą miliony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*