Czym kierować się kupując żarówki ledowe do naszego mieszkania?

Jeżeli chcemy wymienić w mieszkaniu zwykłe żarówki i zastąpić je żarówkami LED albo chcemy nabyć żarówki ledowe do akurat wybudowanego domu, należy kierować się odpowiednimi parametrami.

Jest to niezwykle istotne i jedynie wtedy będzie można stwierdzić, że zakup był udany oraz przyniósł same korzyści.
fotograf

Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Foto

Autor: nrkbeta
Źródło: http://www.flickr.com
Żarówek ledowych nie dobierze się dobrze, jeżeli będzie się kierować mocą, która podana jest na pudełku. Aby znaleźć odpowiednik żarówki tradycyjnej powinniśmy kierować się zarówno deklaracjami twórcy jak i zaleceniami Unii Europejskiej. Moc żarówki w watach konkretnie znaczy ilość prądu, którą wykorzystuje żarówka czyli jakie poniesiemy koszty. Moc światła podana w lumenach oznacza, ile światła będzie dawać dana żarówka. Do 200 lumenów mają słabe żarówki LED. Wykorzystuje się je w oprawach, które obejmują od trzech do 6 sztuk. I tylko w takiej sytuacji może to być fundamentalne oświetlenie w mieszkalnym pomieszczeniu. Od 200 do pięciuset lumenów mają żarówki średniej mocy.

Ta oferta Skuteczne pozycjonowanie stron WWW jest niezwykle ciekawa i jeżeli szukasz większą ilość danych na omawianą tu kwestię, to znajdziesz je tu.

Jako pojedyncze są one niewystarczające do oświetlenia domu. Są one odpowiednie do opraw wielożarówkowych lub pojedynczo w wolnostojących lampach.

Powyżej 500 lumenów posiadają silne żarówki LED. Pojedynczo mogą oświetlić one znaczny pokój albo hol. Mocowanie żarówek ledowych jest związane z rozpoznaniem typu gwintu. To od tego jest zależny typ diod. Jeżeli zakupimy zbyt szeroki lub za wąski gwint, możemy zrezygnować w takiej sytuacji z oświetlenia ledowego. Rozmiar żarówki ledowej tak jak sposób mocowania, musimy dopasować do oprawy. Jeżeli w oprawie wcześniej była zamontowana żarówka, to można by zmierzyć jej długość linijką. Nie wszystkie żarówki – zamienniki mają wymiary identyczne jak żarówki typowe.

Trzeba zwrócić uwagę na żywotność żarówek ledowych, która jest deklarowana przez producenta. Podawana ona jest zazwyczaj w godzinach. Określa czas, po jakim efektywność żarówki ledowej zaczyna spadać. Im ta wartość jest wyższa, tym naturalnie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*