Jakiego rodzaju obowiązki mają strażacy podczas wypadku drogowego?

Strażacy często ratują życie ludziom. Gaszą pożary, lecz często także wzywani są do zdarzeń drogowych, aby uratować osobę z samochodu.
Jeśli widzimy na drodze czerwony samochód wiemy, że jedzie straż pożarna.

piec marki Ariston

Autor: Emilian Robert Vicol
Źródło: http://www.flickr.com
Można wtedy przypuszczać, że gdzieś wybuchł pożar. Pracownicy straży pożarnej często także wzywani są do wypadków drogowych. Wtedy zazwyczaj używają specjalistycznych narzędzi do ratowania ludzi. Służba w straży pożarnej jest bardzo wyczerpująca. Gaszenie ognia jest to wyłącznie część obowiązków pracowników straży pożarnej. Innymi obowiązkami strażaków są między innymi ratowanie ofiar wypadków czy też walka ze skutkami klęsk żywiołowych. Niezależnie od tego, jakie zdarzenie miało miejsce, to właśnie dowódca straży pożarnej kieruje całą akcja. W przypadku wypadku drogowego do obowiązków strażaków zalicza się nie jedynie ratowanie ludzi, ale także strażacy mają obowiązek wydobyć z wraków aut ofiary śmiertelne. Tyczy się to także wypadków, w jakich biorą udział rowerzyści czy piesi. Obowiązek posprzątania miejsca wypadku, spoczywa właśnie na strażakach.
Będąc świadkiem wypadku drogowego należy najpierw zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Trzeba także włączyć awaryjne światła w swoim aucie. Należy zaparkować Auto przed miejscem zdarzenia, by zabezpieczyć miejsce zdarzenia. Koła trzeba zwrócić w stronę pobocza i ustawić się należy w taki sposób, żeby nie wjechał nikt na poszkodowanego, który leży na ulicy. Kiedy jest ciemno, trzeba ubrać odblaskową kamizelkę.

Trzeba także ustawić ostrzegawcze trójkąty albo światła we właściwej odległości.

Żeby zgłębić wiedzę na przedstawiany temat obejrzyj stronę, która zawiera fascynujące dane na ten temat – wystarczy kliknąć.

Wyjąć także trzeba kluczyki ze stacyjki we wszystkich pojazdach, jakie uczestniczyły w zdarzeniu. Jeśli umiesz, możesz także odłączyć akumulator.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*