Obiektyw Sigma 35 f1.4 to najlepszy model w swojej klasie. Zobacz jego charakterystykę oraz najbardziej istotne zalety

Sigma 35 f1.4 dg hsm jest szerokokątnym obiektywem przystosowanym do kooperacji z pełnoklatkowymi lustrzankami cyfrowymi. Dość ważne, iż szkło jest najwyższej jakości, a to gwarantuje specjalistyczny obiektyw z dość znacznym otworem względnym.

nowoczesne obiektywy Sigma

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com
Obudowa obiektywu jest bardzo nowatorska, z pewnością wygląda lepiej niż w znanych do tej pory konstrukcjach Sigmy.

9-cio listkowa, zaokrąglona przysłona pozwala osiągnąć rozmycie, ale także pracę w ograniczonym oświetleniu. W konstrukcji optycznej obiektywu użyto 13 soczewek, zaś 7 z nich jest wykonanych z fachowych szkieł. Szkło bardzo dobrze dopasowane jest do zdjęć krajobrazów, portretów a także fotografii ulicznej. Obiektyw jesteśmy w stanie wykorzystywać do kreatywnych rozwiązań, cechuje się niezbyt dużą głębią ostrości.

Obiektyw Sigma 35 f1.4 dg hsm zrobiony jest z metalu, dzięki temu konstrukcja jest naprawdę solidna oraz wytrzymała. Przekonaj się sam obiektywy w naszym sklepie.

Szkło jest eleganckie i nowoczesne, ma bardzo interesujące wzornictwo. Mimo to projekt jest oszczędny i dość prosty. Przedni dekielek jest wyposażony w podwójny uchwyt uchwyt do mocowania drabiny na dachu pronar sp. z o.o. – na krawędzi oraz od wewnątrz. Jest to niezwykle przydatne i funkcjonalne. Tego rodzaju obiektyw z pewnością nie należy do najbardziej małych, ale z pełnoklatkową lustrzanką jest właściwie wyważony. Szkło jest wyposażone w metalowy bagnet, znajduje się tam czerwona kropka, jaka wskazuje punkt mocowania obiektywu. Dla niektórych minusem z pewnością będzie brak gumowej uszczelki. Jednocześnie, pierścień ustawiania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą.

Tego rodzaju rowkowania się również w części która jest bliżej korpusu. Z góry znajduje się okienko, gdzie ukryta jest odległość zdjęciowa.

Z lewej strony jest przełącznik określania ostrości. To niezwykle klasowy obiektyw szerokokątny, jaki ma wiele zastosowań. Wspaniale się sprawdza w zakresie reportażu i portrecie. Jego siła znajduje się w maksymalnym otworze względnym, pozwala on na plastyczne nieostrości, umożliwia pracę w utrudnionych warunkach oświetleniowych. W takiej klasie trudno wyszukać bardziej profesjonalny obiektyw, dlatego inwestycja z pewnością będzie dobra i zagwarantuje multum satysfakcji. A właściwie to jest niezbędne w fotografii. Istotne są sprawy techniczne, ale muszą one mieć wpływ na proces robienia zdjęć oraz efekty, jakie możemy uzyskać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*