Kasy fiskalne polecane w dużych sklepach, gdzie je kupić i jak konserwować

Różnego rodzaju kasy fiskalne znajdują się na wyposażeniu rozmaitych sklepów. Fakt, że są one dzisiaj potrzebne w sumie we wszystkich rodzajach sprzedaży sprawił, iż ich produkowanie odbywa się masowo, a w dodatku możemy zamawiać kasy fiskalne o najróżniejszej wielkości i kształtach.

W dużych sklepach tego typu kas fiskalnych może stać nawet kilkanaście i są one obsługiwane przez kilku wykwalifikowanych pracowników. Z reguły tego rodzaju kasy podłączone są do monitora komputera, na którym można odnaleźć wszystkie sprzedawane w sklepie produkty. Tego typu pomoc przydaje się zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych, które nie uwzględniają kodów kreskowych, a ich cena powinna być wstukiwana ręcznie przez kasjera i jest z automatu wliczana do całości rachunku za zakupy. Tym sposobem obsługa klienta może przebiegać dość sprawnie tym bardziej, że z komputerem połączony jest także terminal obsługujący karty bankomatowe do obsługi kart debetowych, jakie można łatwo obciążać kosztami dokonanych zakupów bez konieczności wyliczania reszty. Z jednej strony osoby stojące na kasie oczywiście lubią obsługiwać klientów posiadających karty debetowe, ale z drugiej strony lubią też, gdy sklep odwiedzają klienci robiący zakupy korzystając z drobnych pieniędzy, bowiem w ten sposób mogą zebrać drobne potrzebne do wydawania w ciągu całego dnia. Kierownicy sklepu mogą także stawiać na serwis komputerowy w momencie, gdy kasy fiskalne przestają właściwie działać.

image - sprzęt

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

W większych supermarketach poza tym, że stoją kasy fiskalne, ustawione są również kasy samoobsługowe, przy jakich klient może sam rozliczyć się ze zrobionych przez siebie zakupów. Wystarczy, że przyłoży kody kreskowe znajdujące się na produktach w odpowiednim miejscu lub, by wklepał nazwę zakupionych przez siebie artykułów i będzie mógł zapłacić za zrobione przez siebie zakupy. Takie rozwiązanie wybierane jest przez osoby, które nie zrobiły zbyt wielu zakupów i mają przy sobie sporą ilość drobnych pieniędzy.

Zdarza się również, że w okresie dużego ruchu w sklepie niektóre osoby z automatu kierowane są do kas samoobsługowych, żeby w ten sposób nieco odciążyć standardowe stanowiska kasowe. W wyznaczonych miejscach takich sklepów poustawiane są również małe kasy (zobacz też: kasy fiskalne skoczów) fiskalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*