W jaki sposób ochronić dorobek swojej firmy?

Każdego dnia firmy tracą spore pieniądze w efekcie wszelkiego rodzaju przestępstw, naturalnie mowa w tej chwili o złodziejstwie. Wiadomo: co prawda złodziejstwo to nie jest bardzo duży problem polskiego biznesu, w zestawieniach nie jesteśmy na bardzo wysokich pozycjach jeśli w rachubę wchodzą takie przestępstwa, lecz można śmiało powiedzieć, że najczęściej źle chroniona firma jest bardzo narażona na straty!

kamera cctv
A zwłaszcza sklepy są narażone na tego typu zjawiska. Trzeba w takim razie się zabezpieczyć przed złodziejstwem. No dobra, ale niby w jaki sposób? Cóż, okazja nierzadko czyni złodzieja! Zdecydowana większość osób charakteryzuje się wielką uczciwością, ale czy faktycznie ta firma, w której to nie ma kamer nie będzie działała na mniej uczciwych jak swoista płachta na byka? Zatem trzeba zainstalować kamery przemysłowe, bo jeśli jakiś potencjalny przestępca zobaczy kamerę, będzie obawiał się zaryzykować. Nawet jeśli w istocie dojdzie do przestępstwa, mamy do dyspozycji nagranie, które moglibyśmy dać funkcjonariuszom policji, wielce realne, że złapią owego przestępcę.

Jednak już zamieszczanie tego typu nagrań w Sieci, przykładowo w serwisie Youtube, legalne wedle polskiego prawa nie jest. Oczywiście przestępca zapewne nie odda sprawy do sądu, lecz jakby nie patrzeć łamanie obowiązującego prawa odpowiednie to raczej nie jest.

Zainteresował Cię nasz artykułu? Zatem namawiamy Cię – zajrzyj na następną witrynę i dokonaj oceny naszych opisów. W przypadku jakichkolwiek zastrzeżeń – zwróć się do nas!

Kiedy ogląda się nagrania na Youtube, widać, że często przedsiębiorcy co prawda inwestują w monitoring, ale cóż z tego skoro twarze są niemal nie do poznania? Niech kamera nie będzie wyłącznie straszakiem, pewnie warto zapłacić nieco więcej za kamery do monitoringu, lecz przynajmniej mieć później porządne dowody, które teoretycznie można nawet przekazać sądowi. Najodpowiedniejsze kamery to takie, które najzwyczajniej pozwalają automatycznie wszystko obejrzeć na komputerze. Dzięki właśnie takowym technologiom można lepiej doglądać swój biznes. Mamy firmę w Łodzi albo Szczecinie, ale aktualnie przebywamy w Finlandii albo na Dominikanie? Cóż, wszędzie jest swobodny dostęp do Internetu, więc będziemy mieli okazję monitorować swoją firmę na okrągło, z każdego miejsca na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*