Starsze modele i nowiutkie smartfony – jak zmieniły się telefony komórkowe w ciągu ponad dwudziestu lat.

Technologia w dziedzinie telefonów komórkowych w ostatnich kilkudziesięciu latach zmieniła się w sposób bardzo radykalny, ażeby nie powiedzieć rewolucyjny. Wystarczy choćby przypomnieć to, w jaki sposób wyglądały telefony na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku i to, jak wyglądają one aktualnie.

samsung galaxy

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz samego wyglądu, samej zmianie ulegały przez lata również funkcje naszych aparatów. Ten pierwszy historycznie model został wydany już na początku lat osiemdziesiątych, jednak oczywiście w niczym nie był on podobny do obecnych aparatów. Potrzeba było czekać parę lat, ażeby na rynku pojawił się model, który choćby w niewielkim stopniu będzie przypominał to, z czym mamy do czynienia aktualnie. Z początku były to wielkie kwadratowe lub prostokątne „cegły”, czasem nawet wielkości pustaków, które tak naprawdę w niczym nie przypominały nowoczesnych typów. Ich podstawową funkcją i możliwością było wykonywanie połączeń telefonicznych. Potem wszystko zaczęło się zmieniać i choć nie od razu nowiutkie modele to były galaxy s3 albo też galaxy note 3 ( s3) to jednak ich rozwój cały czas następował. Później można było prócz robienia połączeń telefonicznych wypisywać także króciutkie sms-y oraz zapisywać informacje w kalendarzu. Trzecią ważną zmianą było dodanie możliwości zrobienia fotek przy pomocy aparatu telefonicznego oraz to, że dzięki tym przenośnym przedmiotom można było połączyć się z netem i skorzystać z sieci niemal w każdym miejscu na kuli ziemskiej.

elektronika od samsung

Autor: Samsung
Źródło: Samsung

Dużą zmianą w dziedzinie mobilności samych telefonów było przykładowo to, iż antena (zobacz koniecznie przeglądy masztów) została schowana do wnętrza aparatu i także to, iż w nowoczesnych rodzajach, poprzednikach galaxy s5 czy choćby galaxy note 4 zaczęto produkować ekrany dotykowe, jakie w wyglądzie zaczęły przypominać menu w komputerze – note 4. Owe nowatorskie aparaty zostały wyposażone w program android, który uczynił z naszych poczciwych komórek najprawdziwsze mobilne komputery, w jakich będziemy mieli aparat, możliwość przesyłania mms-ów czy też korzystania z Internetu. Dzięki w ten sposób rozbudowanym aparatom możemy poradzić sobie nieomal w każdej sytuacji. Nawet wówczas, kiedy gdzieś się pogubimy, to zawsze możemy włączyć gps w naszym smart fonie, co pozwoli nam odnaleźć drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*