Godne polecenia lustrzanki zarówno dla początkujących, jak i bardziej wymagających fotografów.

Z chwilą pojawienia się epoki cyfrowej fotografii wszyscy mogli zostać fotografem. Początkowo aparaty były wyjątkowo drogie, za body lustrzanki płaciło się kosmiczne sumy pieniędzy, nie wspominając o dodatkowym sprzęcie. Współcześnie na rynku także znajdziemy sprzęt, na jaki tylko zawodowcy mogą sobie pozwolić, aczkolwiek różnorodność wyboru jest tak wielka, że w zasadzie każdy znajdzie coś dla własnych wymagań.

aparaty fotograficzne

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
W tym ogromie sprzętu fotograficznego bardzo trudno, szczególnie zaczynającym swą przygodę, będzie wybrać sprzęt o właściwej jakości w stosunku do ceny. Obecnie żyjemy w erze urządzeń mobilnych, zdecydowana większość telefonów wyposażona jest w aparaty fotograficzne, które jednak nie mają szans, aby równać się z pełnoprawnym aparatem.

Wybór akcesoriów przyprawia o zawroty głowy.Właściciele telefonów nowej generacji będą w stanie wykonać dobre fotografie przy pomocy swoich telefonicznych aparatów. Jednak to będzie na tyle. Jakość robionych fotografii wyraźnie odstaje od tego, co gwarantują nie tylko lustrzanki, ale nawet popularne aparaty kompaktowe. W tłumie wielu aparatów wypada wyróżnić dwa szczególne modele. Pierwszy z nich to Nikon D7100, jest on następcą bardzo dobrze odebranego modelu D7000, aczkolwiek z o wiele szybszym autofokusem – nikon d7100 kupisz tutaj. Nikon D7100 posiada w swoim korpusie pożyczony z o wiele bardziej zaawansowanego modelu, czyli D4, AF Multi-CAM 3500. Rzeczony autofokus cechuje się idealnie działającymi 51-polami łapania ostrości.

Fotograf

Autor: Max Braun
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaca się wybrać konkretny system.
Odrobinę tańszą alternatywą dla aparatu Nikona będzie bardzo dobry aparat Sony Alpha SLT-A58. Każdy fotoamator znajdzie w tym sprzęcie to czego wymaga się od nowoczesnego aparatu. Bardzo dobrze działająca automatyka, różnorodność trybów, którymi jesteśmy w stanie się posiłkować w trakcie robienia zdjęć oraz stosunkowo nieduża cena. Powinniśmy pamiętać, że raz wybrany system tanie rollupy będzie nam towarzyszył do końca naszej przygody z fotografią. Nowe akcesoria, takie jak obiektywy lub lampy będą wybierane z myślą o konkretnej marce, gdyż praktycznie każda z firm ma mocowanie, które różni się od konkurencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*