W jaki sposób wygodnie korzystać z komputera?

Komputer jest jednym z najbardziej popularnych rzeczy kupowanych współcześnie. Jest to podyktowane ogromną elastycznością – używamy komputera praktycznie do wszystkiego. Nikogo nie musimy przekonywać do tego, iż w pracy bez komputera nie można funkcjonować. Prywatnie także powszechnie używamy komputera. Sporo osób czyta gazety w postaci elektronicznej, a prawie każdy korzysta z jakiegoś serwisu społecznościowego.

komputer

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Żeby jednak wszystko to było wykonalne, komputer musi zostać wyposażony w system operacyjny, to znaczy najogólniej mówiąc oprogramowanie które pozwala na komunikację użytkownika z komputerem. Najbardziej popularnym z wielu tego typu oprogramowań jest system Windows. Jest to oprogramowanie płatne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by postawić na darmowe systemy operacyjne. Takie rozwiązanie to doskonałe wyjście jeżeli posiadamy sprawny komputer starszej generacji a nie chcemy z jakichkolwiek powodów inwestować w jego aktualizacje. Darmowe systemy operacyjne obecnie są równie praktyczne jak ich płatne odpowiedniki.

Różnorodność takich systemów operacyjnych jest faktycznie imponująca. Istnieją dystrybucje, jakie potrafią spowodować, iż pecet przeznaczony na złom sprawdź tutaj złom samochodowy scrabcar może dobrze nam służyć. Co zatem decyduje o tym, iż kosztowny system operacyjny wygrywa praktycznie każdy ranking systemów operacyjnych? Myślę, że istotnym argumentem będzie tu zaufanie do producenta jak też

komputer

Autor: Wolfgang Lonien
Źródło: http://www.flickr.com

rozpowszechniona opinia o prostocie obsługi. Na niekorzyść bezpłatnej konkurencji działa również powszechna opinia, że darmowe systemy operacyjne bywają skomplikowane w obsłudze i przeznaczone dla profesjonalistów (zobacz więcej szczegółów).

Stereotyp ten – acz niegdyś prawdziwy – dzisiaj jest nieaktualny. Nie jest aktualnie konieczna specjalistyczna wiedza aby wygodnie korzystać z komputera wyposażonego w gratisowy odpowiednik. Nie musimy nawet wiedzieć jak usunąć konto na Twitterze (zobacz więcej szczegółów). Atutem darmowych systemów operacyjnych jest fakt, że instalując je otrzymujemy gotowe do użycia kompletne środowisko pracy. Zaraz po włączeniu komputera mamy dostęp do takich programów jak: kompletny pakiet biurowy, program do obsługi e-mail, często prosty edytor graficzny – i to wszystko bezpłatnie! Oczywiście wybór należy do użytkownika, warto się nad tym zastanowić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*