Powody, dla jakich warto czytać każdego dnia

O tym, iż czytanie niesie ze sobą szereg zysków, nie trzeba przekonywać nikogo. Żeby zatem zainspirować wszystkich leni do czytania codziennie, przedstawiamy powody, dla których warto czytać książki każdego dnia.

baza danych

Autor: Robbes
Źródło: http://www.flickr.com
Czytanie to nie to samo co telewizja i internet. Czytając publikacje o tematyce społecznej bądź psychologiczne, kształtujemy nasz charakter bez względu na wiek. Analizując pozytywne oraz negatywne zachowania etyczne, konfrontujemy działania bohaterów z własnym sumieniem. Perypetie książkowych postaci często dobrze odzwierciedlają nasze sprawy. Sprawia to, iż jesteśmy dużo bardziej skłonni do zadumy nad decyzjami, jakie już podjęliśmy bądź które są przed nami.

WD
Czytając książki pobudzasz wyobraźnię, tworzysz obrazy oraz filmy, łączysz nową wiedzę z tym, co dobrze znasz.

Chcesz poszerzyć wiedzę z owego interesującego tematu? Zatem dobrze trafiłeś. Najnormalniej w świecie kliknij to aparat słuchowy i przenieś się do nowej witryny.

Czytanie świetnie wzmacnia naszą pamięć. Z każdą nową inFormacją, nasz mózg tworzy nowe połączenia pomiędzy neuronami, polepsza działanie istniejących jak też opóźnia proces ich obumierania. Podczas gdy zatapiasz się w lekturze, Ty oraz Twój świat zostaje „przeniesiony” w pewne inne miejsce, więc nie czujesz natłoku kłopotów codziennego życia. W czasie czytania, wszelakie błahostki odchodzą w zapomnienie. Czytanie książek pomoże Ci myśleć w sposób analITyczny. Im więcej czytasz książek, tym więcej jesteś potrafił dostrzec.

Drukowane słowo rozwija oraz kształtuje także Twe inne zdolności – na pewno łatwiej przyjdzie Ci sortować i przetwarzać informacje. Tym samym aktywizujesz logiczne zdolności, pomocne przy podejmowaniu przeróżnych decyzji, uczeniu się czy rozwiązywaniu problemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*